REGENERA ACTİVA OTOLOG MİKROGREFT YÖNTEMİ

76755677

REGENERA ACTİVA OTOLOG MİKROGREFT YÖNTEMİ

Regenera activa, bir diğer ismi ile hücresel saç tedavisi, kendi saç kökleriniz ile dökülmüş saçsız bölgeyi tedavi etmeye dayanan yöntemdir. Tedavinin amacı zayıflamış saç köklerinin yenilenerek daha sağlıklı gözükmesini sağlamak, gerekli olan büyüme faktörleri ve kök hücrelerini kendi dokularımızdan elde etmektir.

HÜCRESEL SAÇ TEDAVISI

Ense ve kulak arkasındaki saç kökleri genetik olarak hayat boyu dökülmemeye programlanmıştır. İşlem için dökülmeye dirençli bu alandaki saç köklerinden 3-4 adeti lokal anestezi altında ağrısız bir şekilde toplanır. Ardından bu alınan kökler regenera activa sistemi ile özel hücre süspansiyonuna çevrilir. Bu şekilde kendi saç köklerimizden hücre yenilenmesini arttırıcı etkiye sahip bir saç tedavisi hazırlanmış olur.

Bu hazırlanan süspansiyon enjeksiyon ile dökülmenin olduğu alandaki saç derisine enjekte edilir. Donör bölgeden alınan saç kökü ve doku içerisindeki kök hücrelerin yenileyici etkisi ve büyüme faktörleri sayesinde saç gelişimi sağlanır.

566655

İşlem süresi ne kadardır? Günlük hayatı etkiler mi ?

Regenera activa tedavisi için tek seans yeterlidir. Tüm tedavi süreci toplamda 40 dakika sürer. İşlem traşsız olarak uygulanır ve uygulama yapıldıktan hemen sonra sosyal yaşama devam edilebilir.

İşlem etkisini ne zaman gösterir?
Kişiden kişiye değişmekle birlikte işlem etkisini 3-4 ay sonra göstermeye başlar. Ancak görsel olarak asıl etkisini 6 aydan sonra gösterir.

HÜCRESEL SAÇ TEDAVISI KIMLERE UYGULANIR?
Eğer enfeksiyona bağlı bir saç dökülmesi söz konusu değilse tedavimizden kadın-erkek herkes faydalanabilmektedir.
Saçların seyrekleşmesinin veya dökülmesinin yanı sıra çok fazla kozmetik işlem görerek yıpranmış saçlara sahip kişiler de kök hücre tedavisinden yararlanabilir.
Hamilelik döneminde hormonal değişimler gerçekleştiğinden saç dökülmesi oluşabilir, emzirme döneminde yapılması daha uygun görülmektedir.

UYGULAMA ESNASINDA AĞRI / ACI HISSEDILIR MI?
Tüm işlem lokal anestezi altında gerçekleştiğinden ağrı veya acı hissetmezsiniz.

TEDAVI SÜRESI NEDIR? KALICI MIDIR?
Uygulamamızdan sonuç almak için tek bir seans yeterlidir. Tedavinin prensibi genetik olarak dökülmeyen saç dokularının dökülen dokulara enjekte edilmesi olduğu için genellikle tek seanstır. İkinci bir seansa belki birkaç yıl sonra ihtiyaç duyulabilir.